Dzisiaj jest: 30 Styczeń 2023    |    Imieniny obchodzi: Martyna, Maciej, Marcin

Wieczornica

21 października 2017 r. na pamiątkę wydarzeń sprzed 39 laty na Placu Św. Piotra w Rzymie grupa teatralna „Jastrzębie” i członkowie Oazy  40+, przygotowali wieczornicę w kościele parafialnym w Sieniawie.

W ten oto sposób chciano przypomnieć wydarzenie wręczenia Świętego Paliusza Ojcu św. Janowi Pawłowi II w 1978 r. i pomodlić się w nietypowy sposób, recytując wiersze wielu poetów. Zaprezentowane utwory pochodziły z repertuaru ks. Jana Twardowskiego, Izabeli Zającówny, Teresy Boguszewskiej i ks. Janusza Pasierba.

Dzięki zaangażowaniu młodzieży, pomocy Gminnego Ośrodka Kultury w Rabie Wyżnej, Księdza Proboszcza i wielu ludzi dobrej woli uroczystość miała niezapomnianą, modlitewną zadumę, przy recytowanych wierszach, muzyce poważnej i śpiewie „na żywo” pieśni tak drogich Naszemu Świętemu - Janowi Pawłowi II.

Na uwagę zasługuje pomoc w przygotowaniu prezentacji multimedialnej, dekoracji tworzącej piękny nastrój, nagłośnienie i oświetlenie aktorów oraz filmowanie i fotografowanie wydarzenia.

Nagłośnienie i oświetlenie: Edyta Trybuła i Artur Szpałek.

Prezentacja multimedialna: Sylwia Matejczyk , Wiktor Antolak i Danuta Antolak.

Dekoracja: Angelika Walkowska-Jaróg.

Fotografia: Natalia Matuszek, Kamila Budziak.

Film: Piotr Kuczaj.

Dyrygent Oazy 40+: Beata Kacwin.

Młodzież, dzieci  i dorośli z teatru „Jastrzębie”.

Gościnnie wystąpił Ks. Andrzej Jeleń.

Reżyseria: Teresa Rusnak.

Wszystkim Parafianom, którzy licznie przybyli na tę uroczystość i wspólnie modlili się z nami, składam serdecznie podziękowanie.

Teresa Rusnak

Poniedziałek 2023-01-30, Dzień powszedni

Mk 5,1-20

Jezus i uczniowie Jego przybyli na drugą stronę jeziora do kraju Gerazeńczyków. Gdy wysiadł z łodzi, zaraz wyszedł Mu naprzeciw z grobowców człowiek opętany przez ducha nieczystego. Mieszkał on stale w grobowcach i nikt już nawet łańcuchem nie mógł go związać. Często bowiem nakładano mu pęta i łańcuchy; ale łańcuchy kruszył, a pęta rozrywał, i nikt nie zdołał go poskromić. Wciąż dniem i nocą w grobowcach i po górach krzyczał i tłukł się kamieniami. Skoro z daleka ujrzał Jezusa, przybiegł, oddał Mu pokłon i zawołał wniebogłosy: «Czego chcesz ode mnie, Jezusie, Synu Boga Najwyższego? Zaklinam Cię na Boga, nie dręcz mnie!» Powiedział mu bowiem: «Wyjdź, duchu nieczysty, z tego człowieka». I zapytał go: «Jak ci na imię?» Odpowiedział Mu: «Na imię mi „Legion”, bo nas jest wielu». I zaczął prosić Go usilnie, żeby ich nie wyganiał z tej okolicy. A pasła się tam na górze wielka trzoda świń. Prosiły Go więc złe duchy: «Poślij nas w świnie, żebyśmy mogli w nie wejść». I pozwolił im. Tak, wyszedłszy, duchy nieczyste weszły w świnie. A trzoda około dwutysięczna ruszyła pędem po urwistym zboczu do jeziora. I potonęły w jeziorze. Pasterze zaś uciekli i rozpowiedzieli o tym w mieście i po osiedlach. A ludzie wyszli zobaczyć, co się stało. Gdy przyszli do Jezusa, ujrzeli opętanego, który miał w sobie „legion”, jak siedział ubrany i przy zdrowych zmysłach. Strach ich ogarnął. A ci, którzy widzieli, opowiedzieli im, co się stało z opętanym, a także o świniach. Wtedy zaczęli Go prosić, żeby odszedł z ich granic. Gdy wsiadał do łodzi, prosił Go opętany, żeby mógł przy Nim zostać. Ale nie zgodził się na to, tylko rzekł do niego: «Wracaj do domu, do swoich, i opowiedz im wszystko, co Pan ci uczynił i jak ulitował się nad tobą». Poszedł więc i zaczął rozgłaszać w Dekapolu wszystko, co Jezus mu uczynił, a wszyscy się dziwili.

Środa Popielcowa
(środa, 22, luty 2023, za 23 dni)