Dzisiaj jest: 30 Styczeń 2023    |    Imieniny obchodzi: Martyna, Maciej, Marcin

INTENCJE MSZY ŚW.  23 I 2023 r. -  29 I 2023 r.

23          I     Poniedziałek

17.00.   W 70 r. urodzin Jadwigi Dziękczynna o Błogosławieństwo Boże

24          I    Wtorek

8.00     W 18 r. urodzin Agnieszki Dziękczynna o Błogosławieństwo Boże

25          I    Środa

17.00.    + Eleonora Pietrzak 1 r. śm. Mąż Franciszek

26          I   Czwartek

8.00.      Dziękczynna za rozwiązanie problemów zawodowych

27          I   Piątek

17.00.    + Jan Napora 23 r. śm. Wiktoria żona

28          I   Sobota

17.00.    + Józef Antolak r. śm.

29          I   NIEDZIELA

8.00.      + Józef Kmiecik

9.30.      + Adam Bochnak 12 r. śm.

11.15.    Za Parafian

W razie pomyłki proszę się zgłosić do ks. Proboszcza

INTENCJE MSZY ŚW.  30 I 2023 r. -  5 II 2023 r.

30          I     Poniedziałek

17.00.    + Władysław Węglarczyk r. śm.

31          I     Wtorek

8.00       + Arkadiusz Kurańda ojciec Zbigniew (Od Arusia i Basi)

1            II    Środa

17.00.    + Anna i Władysław Szewczyk

2            II   Czwartek Ofiarowanie Pańskie

17.00.    + Jan i Genowefa Mierczak syn Kazimierz z żoną Marią

3            II   Piątek

8.00.      + Krzysztof Wójtowicz

17.00.    + Anna Parzygnat

4            II   Sobota

8.00.      + Za Parafian z 22.01.2023.

17.00. Dziękczynna w 93 r. ur. Dla Józefy z prośbą o Błogosławieństwo Boże

5            II   NIEDZIELA

8.00.      + Roman Mucha 2 r. śm.

9.30.      Za Parafian

11.15.    + Katarzyna i Tomasz Wąchała

W razie pomyłki proszę się zgłosić do ks. Proboszcza

Poniedziałek 2023-01-30, Dzień powszedni

Mk 5,1-20

Jezus i uczniowie Jego przybyli na drugą stronę jeziora do kraju Gerazeńczyków. Gdy wysiadł z łodzi, zaraz wyszedł Mu naprzeciw z grobowców człowiek opętany przez ducha nieczystego. Mieszkał on stale w grobowcach i nikt już nawet łańcuchem nie mógł go związać. Często bowiem nakładano mu pęta i łańcuchy; ale łańcuchy kruszył, a pęta rozrywał, i nikt nie zdołał go poskromić. Wciąż dniem i nocą w grobowcach i po górach krzyczał i tłukł się kamieniami. Skoro z daleka ujrzał Jezusa, przybiegł, oddał Mu pokłon i zawołał wniebogłosy: «Czego chcesz ode mnie, Jezusie, Synu Boga Najwyższego? Zaklinam Cię na Boga, nie dręcz mnie!» Powiedział mu bowiem: «Wyjdź, duchu nieczysty, z tego człowieka». I zapytał go: «Jak ci na imię?» Odpowiedział Mu: «Na imię mi „Legion”, bo nas jest wielu». I zaczął prosić Go usilnie, żeby ich nie wyganiał z tej okolicy. A pasła się tam na górze wielka trzoda świń. Prosiły Go więc złe duchy: «Poślij nas w świnie, żebyśmy mogli w nie wejść». I pozwolił im. Tak, wyszedłszy, duchy nieczyste weszły w świnie. A trzoda około dwutysięczna ruszyła pędem po urwistym zboczu do jeziora. I potonęły w jeziorze. Pasterze zaś uciekli i rozpowiedzieli o tym w mieście i po osiedlach. A ludzie wyszli zobaczyć, co się stało. Gdy przyszli do Jezusa, ujrzeli opętanego, który miał w sobie „legion”, jak siedział ubrany i przy zdrowych zmysłach. Strach ich ogarnął. A ci, którzy widzieli, opowiedzieli im, co się stało z opętanym, a także o świniach. Wtedy zaczęli Go prosić, żeby odszedł z ich granic. Gdy wsiadał do łodzi, prosił Go opętany, żeby mógł przy Nim zostać. Ale nie zgodził się na to, tylko rzekł do niego: «Wracaj do domu, do swoich, i opowiedz im wszystko, co Pan ci uczynił i jak ulitował się nad tobą». Poszedł więc i zaczął rozgłaszać w Dekapolu wszystko, co Jezus mu uczynił, a wszyscy się dziwili.

Środa Popielcowa
(środa, 22, luty 2023, za 23 dni)